Apie Mus

Europos žinios – portalas gimęs kaip Aušros Maldeikienės pažadas įnešti daugiau europinės politikos klausimų į nacionalinę viešąją erdvę.

Lietuvos žiniasklaida, besidominti išvien nacionalinės reikšmės reikalais, sensacijomis, skandalais ir kontraversiškomis žinutėmis, nešančiomis klikus bei laikus, įprastai ignoruoja europinės politikos įvykius. Todėl informacijos mums visiems aktualiomis europinės politikos temomis Lietuvoje labai trūksta.

Esame žmonės, besidomintys europine politika, joje dalyvaujantys, stebintys ją iš labai arti ir turintys nemažai žurnalistinio bei akademinio rašymo patirties. A. Einsteinas yra pasakęs, jog tie, kurie turi privilegiją žinoti, turi ir pareigą veikti, todėl stengsimės rašyti apie tai, ką stebime iš arti ir kas yra išties aktualu kiekvienam europiečiui.

Mūsų tikslas – sukurti erdvę visiems norintiems matyti Lietuvą nebe kaip posovietinės erdvės dalį, bet kaip aktyvią senosios Europos valstybę, gebančią apmąstyti ir suprasti globalius iššūkius ir galimybes veikti jų akivaizdoje. Metas išsilaisvinti iš skurdaus nacionalinio naratyvo ir suvokti tai, jog istorija tęsiasi ir mes ją kuriame kiekvieną dieną. Įžengę į naują tūkstantmetį, mes įžengėme ir į naują raidos etapą, kuris šiandien Lietuvoje vis dar yra visiškai apleistas, mat nekuria didelių politinių dividendų.

Europos Žinios komanda

Europos Žinios neatstovauja jokiai politinei ideologijai – mus vienija vien supratimas, kad Lietuva jau seniai tapo didelės tarptautinės bendruomenės dalimi. Europos Sąjungos ir NATO dėka Lietuva yra matoma ir girdima, susilaukia daug pagalbos ir palaikymo. Ji taip pat padeda ir palaiko kitas šalis. Todėl europiniai reikalai privalo užimti svarbią vietą tiek nacionalinėje politikoje, tiek viešojoje erdvėje. Šis portalas – tai mūsų indėlis į Lietuvos viešosios erdvės praturtinimą europinės politikos klausimais.

Autoriai