Religijos ir sąžinės laisvė: šiuolaikinio pasaulio iššūkiai

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Laisvė baigiasi ten, kur baigiasi sąžinės laisvė. Tie režimai ir ideologijos, kurie nepripažįsta giliausios žmogaus vidujybės – sąžinės ir tikėjimo – autonomijos, negalės gerbti ir paties individo. Būtent todėl pačioje žmogaus teisių šerdyje glūdi teisė į tikėjimą ir sąžinės laisvė.


Kokios grėsmės religijos ir sąžinės laisvei kyla šiuolaikiniame pasaulyje? Ką laisvosios šalys, kaip Lietuva, pati patyrusi komunistinio ateizmo terorą, gali padaryti, kad padėtų įtvirtinti sąžinės laisvės principą pasaulyje?
Kviečiame paminėti Tarptautinę žmogaus teisių dieną aptariant šiuos klausimus tarptautinėje konferencijoje. Analitinėmis įžvalgomis ir patirtimi dalinsis pasauliniai autoritetai:


Prof. Massimo INTROVIGNE – religijotyrininkas, buvęs ESBO Atstovas kovai su religine netolerancija ir persekiojimu, kuris kalbės apie religijų persekiojimą Xi Jinpingo Kinijoje.


Benedict ROGERS – organizacijos Christian Solidarity Worldwide steigėjas, kalbėsiantis apie religijų laisvę Birmoje, Vietname, Indonezijoje, taip pat Kinijoje ir Honkonge.


Dr. Wael ALEIJI – Sirijos nacionalinės tarybos narys, kalbėsiantis apie paskutinių įvykių Sirijoje reikšmę krikščionių ir kitų religinių mažumų teisėms.


Juozapas BAGDONAS – žurnalistas tyrėjas, pasakos apie savo darbą su uigūrais, nuo persekiojimų Kinijoje pabėgusiais į Kazachstaną.
Sveikinimo žodį tars Šv. Sosto nuncijus Lietuvai J.E. arkiv. Petar RAJIČ.
Moderuos Toma BRUŽAITĖ ir dr. Mantas ADOMĖNAS.


Konferencija vyks trečiadienį, gruodžio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje. Pradžia – 14 val.
Organizatoriai – dr. Aušra Maldeikienė ir dr. Mantas Adomėnas. Konferenciją remia Europos Liaudies Partija (EPP).

Svarbu

– Jeigu reikalingas leidimas į Seimą, prašom registruotis el. paštu: registracijaseimas@gmail.com iki gruodžio 10 dienos imtinai.
– Prašome atvykti bent pusvalandžiu anksčiau (13.30), nes gali užtrukti patekimas į Seimą ir saugumo patikra.
– Būtina turėti asmens tapatybės dokumentą.
– Bus vertimas iš anglų k.

Facebook renginį galite rasti čia:

https://www.facebook.com/events/436967747238190/

Taip pat kviečiame į protestą ta pačia tema Gruodžio 11 dieną 12:00, priešais Kinijos ambasadą Algirdo gatvė 36, Vilnius:

https://www.facebook.com/events/893238127736657/

Dalinkitės.

Palikite Atsiliepimą